Technologia

Dyski SSD

Większa wydajność dysków SSD jest możliwa dzięki wykorzystaniu pamięć flash, stosowanej między innymi w aparatach cyfrowych. Opcje zapisu i odczytu nie podlegają kolejkowaniu, mogą być wykonywane jednocześnie na pewnej liczbie komórek. Można odczytywać i zapisywać dane z prędkością ponad 500 MB/s przy czasie losowego dostępu do danych 0,1 ms.

Snapshoty

Funkcjonalność, która umożliwia przywrócenie użytkownikowi stanów dysków do zapamiętanego wcześniej stanu. Snapshot można określić jako zamrożony stan maszyny wirtualnej. Ten moduł sprawdza się przy błędnych aktualizacjach, omyłkowym skasowaniu plików lub problemach konfiguracyjnych.

High Availability

Wysoka dostępność zapewniana jest przez macierze z replikacją synchroniczną na bazie sieci InfiniBand. Zautomatyzowana jest architektura obliczeniowa, sprzętowa macierzowa i sieciowa. Jeśli poszczególny element taki jak: zasoby sprzętowe czy sieć, ulegnie awarii, dzięki zdublowaniu tych elementów, użytkownik nie odczuje przestoju w usłudze.

Skalowalność zasobów

Klient ma możliwość zwiększenia parametrów swojego serwera w każdym momencie. Zmiany mogą być dokonywane z poziomu Panelu Klienta za pomocą funkcjonalnych suwaków. To przydatna funkcja, która może tymczasowo zwiększyć parametry np. w okresach większego obciążenia. Po tym czasie można wrócić do pierwotnych ustawień, a więcej zapłacić tylko za czas, w którym było zwiększone CPU i RAM. Dzięki temu serwis jest w stanie obsłużyć zwiększony ruch, bez generowania niekontrolowanych kosztów.

Intuicyjny panel administracyjny

Wyszliśmy z założenia, że klient chce się skupiać na swoim biznesie, a nie spędzać czas na żmudnej i trudnej konfiguracji serwerów. Panel klienta, który służy do zarządzania usługami spełnia te wymagania. Skomplikowane operacje zostały maksymalnie uproszczone dzięki czemu nawet użytkownicy nietechniczni mogą z łatwością wykonać wszystkie operacje.

Uruchomienie w 5 minut

Uruchomienie serwera jest proste i wymaga od klienta kilku podstawowych kroków. Należy wybrać pakiet dostosowany do swoich potrzeb, a następnie skonfigurować usługę. Całość zajmuje nie więcej niż kilka minut. Po chwili serwer jest w pełni gotowy do działania.

Webowa konsola ratunkowa

W sytuacji awaryjnej np. odcięcia się od serwera wskutek błędów konfiguracji, istnieje możliwość zalogowania się poprzez konsolę dostępną w panelu klienta.

Centrum Danych z lokalizacją w Polsce

Rozbudowany system firewall oraz całodobowy monitoring serwerów zmniejszają ryzyko, jakie niesie ewentualny atak na serwer. Dodatkowo, systemy bezpieczeństwa, takie jak całodobowy monitoring CCTV, ochrona fizyczna i precyzyjna klimatyzacja minimalizują szanse wystąpienia ewentualnych awarii, a system gaszenia gazem zmniejsza straty w przypadku pożaru. Klienci korzystający z technologii Cloudentic otrzymują dostęp do innowacyjnej infrastruktury IT bez konieczności budowania jej od podstaw.